Zwiedzanie

Dzięki temu, że Hotel Dobosz leży nieopodal Szczecina doskonale sprawdzi się, jako baza wypadowa dla osób, które chciałyby poznać miasto i jego okolicę. Oto niektóre z miejsc wartych odwiedzenia:
Wały Chrobrego – jedno z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Wały pochodzą z początku XX w., rozciąga się z nich wspaniały widok na Odrę i port. Znajdują się tam pokaźne, poniemieckie gmachy Muzeum Narodowego, Akademii Morskiej i Urzędu Wojewódzkiego. Na Wałach mieści się wiele prestiżowych restauracji. Kino Pionier 1907 – najstarsze kino w Polsce, jedno z najstarszych na świecie. Obiekt został odnowiony, obecnie posiada dwie sale projekcyjne: standardową kinową oraz tzw. winiarnię, gdzie widzowie siedząc przy stolikach, popijając herbatę lub wino oglądają filmy odtwarzane z zabytkowego projektora. Kino cechuje specyficzny repertuar, ponieważ unika tytułów popularnych, skupia się na filmach powstających w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Pionier znajduje się na alei Wojska Polskiego 2 w Szczecinie.


Zamek Książąt Pomorskich – dawna siedziba władców Szczecina. Zamek powstał w XV w., liczne zawirowania historyczne sprawiły jednak, że jego dzisiejszy kształt znacznie różni się od pierwotnego. Niesamowita aranżacja wnętrz i niepowtarzalny klimat sprawiają, że Zamek Książąt Pomorskich jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy turysta.


Stare Miasto – architektura Starego Miasta ucierpiała podczas II Wojny Światowej, prace renowacyjne trwają do dziś. Na terenie Starego Miasta znajdują się: Ratusz Staromiejski z Muzeum Dziejów Szczecina, Plac Orła Białego oraz Rynek Sienny. Całość łączy w sobie różne style architektoniczne, tradycję z nowoczesnością. Kaplica w Policach – ostatnia pozostałość po XIII-wiecznym kościele gotyckim. Znajduje się na placu Chrobrego i jest dumą Polic.


Fabryka Benzyny Syntetycznej – kompleks budynków z 1937 r., po którym dziś zostały już tylko ruiny. Fakt, że cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród turystów i miłośników historii spowodował, że na terenie fabryki regularnie organizowane są wycieczki z przewodnikiem.